عادت می‌کنیم
ادبیات ایران رمان ایرانی

عادت می‌کنیم

«عادت می‌کنیم» پرداخت ماهرانه‌ای از شخصیت‌هایی‌ است که هرروز نمونه‌هایشان را در اطرافمان می‌بینیم. توصیف دقیق جزئیات و رفتارها و موقعیت‌ها موجب شده است تا خواننده یا شنونده احساس کند از نزدیک شاهد حوادث یک زندگی عادی است. در این رمان، با سه شخصیت زن از سه نسل مختلف آشنا می‌شویم.

رمان «عادت می‌کنیم» اثر زویا پیرزاد نویسنده محبوب و خوش‌قلم در نوین‌کتاب با صدای فاطمه معتمدآریا شنیدنی شده است. فاطمه معتمدآریا با تجربه‌هایی که در حوزه سینما، تلویزیون و تئاتر دارد داستان را بسیار شیرین و خلاقانه روایت می‌کند، همچنین آهنگسازی خاص این اثر توسط مهدی زارع و تیم آهنگسازی او انجام شده است که موجب شده، لحظه لحظه این کتاب صوتی با موسیقی متناسب با محتوای آن تنظیم و تدوین شود و تاثیرگذاری این اثر افزایش یابد.

قیمت محصول : ۵۲,۰۰۰ تومان

به اشتراک بگذارید
زویا پیرزاد
زویا پیرزاد
نویسنده کتاب صوتی عادت می‌کنیم

زویا پیرزاد متولد سال ۱۳۳۱ در آبادان، نزدیک ۳۰ سال است که نویسندگی حرفه‌ای را آغاز کرده است. «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» اولین رمان زویا پیرزاد است که نشر مرکز آن را در سال ...

فاطمه معتمدآریا
فاطمه معتمدآریا
گوینده کتاب صوتی عادت می‌کنیم

فاطمه معتمدآریا در هفتم آبان 1340 در تهران به دنیا آمد. در سال 1353 وارد کانون پرورش فکری کودک و نوجوان شد و فعالیت هنری خود را در تلویزیون با ضبط سریال عروسکی «مدرسه...

مهدی زارع
مهدی زارع
آهنگسازی و تنظیم کتاب صوتی عادت می‌کنیم

مهدی زارع دانش آموخته‌ موسیقی از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. از کودکی فعالیت خود را در حوزه نمایش عروسکی و گویندگی کودک آغاز کرده و  به گفته خودش همیشه...

درباره عادت می‌کنیم

موضوع رمان «عادت می‌کنیم» برای بسیاری از ما آشناست. زویا پیرزاد پرداخت ماهرانه‌ای از شخصیت‌هایی‌ دارد که هرروز نمونه‌هایش را در اطرافمان می‌بینیم. توصیف دقیق جزئیات و رفتارها و موقعیت‌ها، موجب شده تا خواننده یا شنونده احساس کند از نزدیک شاهد حوادث یک زندگی عادی است. در این رمان، با سه شخصیت زن از سه نسل مختلف آشنا می‌شویم: مادربزرگی به نام ماه‌منیر، مادری به نام آرزو و دختری به نام آیه.

تمرکز اصلی داستان بیشتر بر شخصیت آرزو است که به نوعی در مرکز این سه نسل متفاوت قرار دارد. آرزو دلش می‌خواهد که بعضی‌ وقت‌ها خودش را دوست بدارد و کاری که مطابق میل خودش است را انجام دهد، نه کاری که مادر یا دخترش می‌خواهند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب این است که در آن زنان نقش محوری داستان را اجرا می‌کنند و قهرمان داستان نیز یک زن است.

آیه دختری است که تا حد زیادی از خانواده خود دور است و درگیر زندگی و هویت مجازی خود. او مثل خیلی از ما امروزی‌ها، تمام اتفاقات زندگی و مسائل خصوصی‌شان را در وبلاگش می‌نویسد.

آرزو شخصیتی متفاوت از زنان را نمایش می‌دهد. برخلاف اکثر داستان‌ها که زنان تنها درگیر خانه‌داری و خواسته‌های شوهر و بچه‌هایشان هستند، آرزو مستقل است و برای تامین معیشت خانواده خود کار می‌کند. او می‌خواهد آژانس مسکن پدرش را اداره کند. اما چون این شغل در ایران بیشتر مردانه است، آرزو با مشکلات و موانع بسیاری روبه‌رو می‌شود.

ماه‌منیر نیز که مادربزرگ این داستان است در دنیایی دیگر زندگی می‌کند و رفتار و سبک زندگی کاملا اشرافی دارد و در اکثر مسائل با آرزو درگیر و مخالف است.

در واقع می‌توان گفت در رمان «عادت می‌کنیم» مخاطب با سه نسل از زنان ایران روبه‌رو است که در طول داستان، تفاوت‌ها و شباهت‌ها و نوع نگاه و برخورد آن‌ها با مسائل مختلف به‌طور خلاقانه‌ای به تحریر درآمده. این رمان سرشار از توصیفات و فضاسازی‌های دقیق و جزئی است به‌طوری که می‌توان همه‌چیز را به‌طور کامل تصور کرد و با آن همراه شد.

اکنون رمان «عادت می‌کنیم»، یکی دیگر از شاهکارهای زویا پیرزاد نویسنده محبوب و خوش‌قلم در نوین‌کتاب با صدای فاطمه معتمدآریا شنیدنی شده است. او با تجربه‌هایی که در حوزه سینما، تلویزیون و تئاتر دارد داستان را شیرین و خلاقانه روایت می‌کند. همچنین آهنگسازی خاص این اثر توسط مهدی زارع و تیم آهنگسازی او انجام شده است که موجب شده، لحظه لحظه این کتاب صوتی با موسیقی متناسب با محتوای آن تنظیم و تدوین شود و تاثیرگذاری این اثر افزایش یابد.

فاطمه معتمدآریا درباره کتاب صوتی «عادت می‌کنیم» می‌گوید:

«در رمان «عادت می‌‌کنیم» سه نسل از زنان سرزمین ایران در تلاش برای پیدا کردن راهی به سوی خوشبختی و خوشحالی هستند؛ زنان توانمندی که در جهان پیرامون خودشان به دور از کلیشه‌های رایج ابراز عقیده می‌کنند، احساساتشان را بروز می‌دهند و از سر عناد با تقدیرشان می‌جنگند، و آرام و بی‌صدا قدم به حریم یکدیگر می‌گذارند و همچون زنجیری محکم سه نسل را بهم وصل می‌کنند.

در طول خوانش کتاب برای مخاطبان آن، با صدایی آهسته‌تر از درون، کتاب را برای خودم می‌خواندم و به دنبال تبدیل قصه به فیلمنامه بودم.

می‌توانستم خودم را با شرایط زندگی هر سه نسل تطبیق بدهم و به تصویر کشیدن آن‌ها مرا سر شوق انجام یک کار جدید آورد.»

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است.
مشخصات کتاب صوتی عادت می‌کنیم
موضوع
رمان ایرانی

مدت
8 ساعت و 50 دقیقه

حجم فایل
390 مگابایت

تعداد ترک
33

شماره مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
904/753/ک/1400

شماره واسپاری کتابخانه ملی
33289و

شابک
978-622-242-263-9

سال انتشار کتاب صوتی
1400
پدیدآورندگان کتاب صوتی عادت می‌کنیم
نویسنده
زویا پیرزاد

گوینده
فاطمه معتمدآریا

آهنگسازی و تنظیم
مهدی زارع

طراحی صوتی، میکس و مسترینگ
مهدی زارع

نوازنده ویولن
بابک کوهستانی ، دانیال جورابچی ، آرمین قضاتی ، سبا شادجو ، مهدی زارع

نوازنده سولیست ویولن و ویولا
بابک کوهستانی

ویولنسل
نوید حمیدی

پیانو، آکاردئون و ملودیکا
مهدی زارع

سنتور
زهرا فرهنگی

نوازنده گیتار
رسام لردکانی

کاخن
سعید عامریان

تنبک
علی‌اکبر خادم

سه‌تار
امیر متولی

آوا
ژیلا تقوی ، فاطمه رضایی ، شادی گورنگی

کمانچه و قیچک آلتو
مهدی زارع

صدابرداران موسیقی
یاسر فلاح‌پور

صدابردار
فرزاد مشعوف

ناظر ضبط
مرضیه فلاح

ضبط
استودیو دریا

ناشر کتاب چاپی
نشر مرکز

ناشر کتاب صوتی
نوین‌کتاب

سایر آثار این پدیدآورندگان

چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

زویا پیرزاد، روان و ساده می‌نویسد و خواندن و شنیدن کتاب‌هایش دلپذیر است. زن بودن شخصیت اصلی داستان «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های آن است. قصه از ...

کتاب‌های صوتی مرتبط