درباره ما

سابقه برند

وقتی سال ۸۵، بنیانگذار نوین کتاب، پیشنهاد تولید کتاب گویا را به بیشتر از ۲۰ ناشر داد اما هیچ کدام با آن موافقت نکردند، ‌با اینترنت دایال‌آپ همان روزها، یک ایمیل به پائولو کوئلیو زد تا از او اجازه بگیرد که کتاب «کیمیاگر» را صوتی کند.

یک روز پس از آن ایمیل، پائولو کوئلیو از این پیشنهاد استقبال کرد و مدیر نوین کتاب راهی نشر کاروان شد تا با همراهی این انتشارات، این کار بزرگ شکل بگیرد. اما کاروان پیشنهاد دیگری داشت!

پیشنهاد مدیر نشر کاروان این بود که ابتدا کتاب «نامه‌های عاشقانه یک پیامبر» گویا شود و اگر اثر موفقی بود، سراغ «کیمیاگر» بروند.

سال 1386 اولین کتاب گویا با صدای دو گوینده «پیام دهکردی» و «شهین نجف‌زاده» با عنوان «نامه‌های عاشقانه‌ی یک پیامبر» نوشته‌ی جبران خلیل جبران از نوین کتاب گویا تولید شد و از قضا کار بسیاری زیبایی هم از آب درآمد.

 


 

اواخر سال 1386 کتاب گویای «کیمیاگر» هم با روایت و آهنگسازی محسن نامجو و اجاز‌ه‌ی رسمی پائولو کوئلیو و نشر کاروان منتشر شد. نامجو در این اثر، بیش از ۲۰ نقش را با هنرمندی تمام اجرا کرد.

انتشار این اثر نگاه مخاطب ایرانی را به کتاب شنیداری جلب کرد و گام موثری بود برای اعتماد ناشران به نوین کتاب گویا.

 

 

 

روز به روز آمار کارهای صوتی نوین کتاب گویا که بیشتر آنها با آهنگسازی‌های حرفه‌ای همراه بود، بالاتر می‌رفت تا جایی که در سال 1387 مدیر موسسه با بزرگ‌ترین مرکز پخش کتاب به نام «گسترش» قرارداد رسمی بست تا کتاب‌های گویا هم در قالب سی دی و پکیجی هم‌شکل و اندازه‌ی کتاب‌ها، در کتابفروشی‌ها عرضه شود.

 

از سال 1398 برای اولین بار یک ناشر کتاب صوتی به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران راه یافت و آن ناشر نوین کتاب گویا بود.

حضور نوین کتاب، راه را برای ناشران کتاب‌های صوتی در سال‌های بعد فراهم کرد.

از سال 1395 نوین کتاب گویا اولین همکاری‌اش را با پلتفرم «نوار» برای عرضه‌ی دیجیتال آثارش آغاز کرد. در آن زمان، هنوز پلتفرم‌های عرضه‌ی دیجیتال در حوزه‌ی کتاب چندان شکل نگرفته بودند. اما حالا، فیدیبو،‌ کتابراه و طاقچه هم آثار نوین کتاب را به دست مخاطبان کتاب گویا می‌رسانند.

حالا، یعنی پاییز 1400 نوین کتاب گویا با بیش از 1100 عنوان کتاب و همکاری با بیش از 250 گوینده حرفه‌ای و دوبلور، همچنان پیشتاز تولید کتاب صوتی در ایران است.

نوین‌کتاب، همیشه سپاسگزار حضور این هنرمندان در کنار خود بوده، و همین طور سپاسگزار شما عزیزانی که این آثار را می‌شنوید و ما را با نظرات خود یاری می‌کنید.

جدیدترین کتاب‌های صوتی

کجایی

«کجایی» مجموعه اشعار عارفه لک است که محتوایی عاشقانه و گاهی نیز اعتراضی دارد. سروده‌های عارفه لک به‌روایت پیام دهکردی و آهنگسازی بهنام ...

نویسندگان و شعرای محبوب

برایان تریسی
برایان تریسی
نویسنده، نویسنده
مسیحا برزگر
مسیحا برزگر
گوینده، مترجم، نویسنده، شاعر
مصطفی رحماندوست
مصطفی رحماندوست
گوینده، نویسنده، شاعر و راوی قصه، گویندگان، شاعر
کیت مک مولان
کیت مک مولان
نویسنده